Ardeny

Ardeny

6.6/10 7.5/10

(D'Ardennen)

DRAMAT OBYCZAJOWY Belgia 2015   od 16 lat
Występują:Kevin Janssens, Jeroen Perceval, Veerle Baetens, Jan Bijvoet
Reżyseria:Robin Pront
W skrócie:Kenneth (Kevin Janssens) opuszcza więzienie. Mężczyzna odsiadywał wyrok za nieudane włamanie, choć nie był jedynym sprawcą tego czynu. Kenneth próbuje wrócić do normalnego życia. Nie jest to proste.
Belgia zza maski społecznej harmonii. Po wyjściu z więzienia włamywacz liczy na pomoc brata, który uczestniczył w skoku, lecz umknął policji. Nie wie, że partnerką brata jest jego dawna dziewczyna.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kenneth (Kevin Janssens) opuszcza więzienie. Mężczyzna odsiadywał wyrok za nieudane włamanie, choć nie był jedynym sprawcą tego czynu. Krył jednak swojego brata Dave'a (Jeroen Perceval) i ukochaną dziewczynę Sylvie (Veerle Baetens), biorąc winę tylko na siebie. Po zakończeniu odsiadki Kenneth próbuje wrócić do normalnego życia. Nie jest to jednak proste, po kilku latach spędzonych w więzieniu nie zna już innego życia, niż to poza granicami prawa, Dave i Sylvie z kolei wspólnie próbują zacząć wszystko od nowa. Okazuje się, że dwóch braci poza kryminalną przeszłością i miłością do pięknej kobiety różni wszystko. Film Robina Pronta to historia o braterskiej więzi i nienawiści, o miłości i zdradzie. Obraz w 2016 roku został zgłoszony jako belgijski kandydat do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)