Afro Samuraj (1/5)

(Afro Samurai: Number Two)

serial animowany Japonia/USA 2007
Reżyseria:Fuminori Kizaki
W skrócie:Na oczach małego Afro Samuraja okrutny Justice zamordował mu ojca. Osierocony malec poprzysięga zemstę. Przez lata ciężko trenuje, by zostać mistrzem miecza, Numerem Dwa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dzieje Afro Samuraja, chcącego pomścić śmierć ojca. Serial powstał na podstawie mangi dojinshi autorstwa Takashi Okazakiego. Wyróżnia się doskonałym poziomem graficznym i animacyjnym. Techniczny kunszt twórców widać zwłaszcza podczas licznych pojedynków - krwawych, pełnych dynamiki i akcji.

W tym odcinku

Japonia, odległa przyszłość. Przed wieloma laty, na oczach małego Afro Samuraja, okrutny Justice zamordował ojca chłopca, który był niepokonanym mistrzem miecza. W ten sposób Justice odebrał swojej ofierze tytuł Numeru Jeden, obdarzonego boską mocą i rządzącego światem. Bezwzględny morderca, posługujący się w walce pistoletami i władający nimi jak białą bronią, został wówczas nowym Numerem Jeden. Tymczasem osierocony malec poprzysiągł mu zemstę, która stała się jedynym celem w jego życiu. Przez kolejne lata Afro ciężko trenuje i stacza walki, by zostać Numerem Dwa. Zdobycie tego tytułu pozwoli mu bowiem wyzwać na pojedynek zabójcę ojca, ponieważ Numer Jeden może zostać wyzwany do walki jedynie przez Numer Dwa. Afro Samuraj wyrusza na szczyt góry Shumi, spotykając po drodze licznych wrogów. Zaślepiony pragnieniem wykonania misji, nie liczy się z postronnymi ofiarami swojej wendety. Towarzyszy mu wierny pomocnik Ninja Ninja.

Twórcy (pokaż wszystkich)