Zakazana historia: Potomkowie Chrystusa (3)

Zakazana historia: Potomkowie Chrystusa (3)

(Forbidden History: The Bloodline of Christ)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2013
W skrócie:Jamie Theakston jedzie do Francji, aby zbadać historię rodziny, której członkowie twierdzą, że są potomkami Jezusa. Przekonamy się, czy mamy do czynienia z największą tajemnicą w dziejach ludzkości.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 4 listopada
za 12 dni
2:20 Polsat Viasat History (z napisami)
niedziela, 4 listopada
za 12 dni
15:50 Polsat Viasat History (z napisami)

Opis

Intrygujące wydarzenia z przeszłości ukazane z zaskakującej perspektywy dzięki ujawnieniu ukrytych lub zapomnianych dowodów i faktów. Twórca serii Bruce Burgess poświęcił lata na dociekanie prawdy o słynnych postaciach i kontrowersyjnych zdarzeniach z historii świata. Stawia pytania m.in. o rasę gigantów, która miała kiedyś zamieszkiwać Ziemię, zakon templariuszy czy hipotetycznych potomków Jezusa. Nie obawia się przy tym formułować tez niewygodnych dla przedstawicieli władz świeckich czy kościelnych. W roli prowadzącego zobaczymy Jamiego Theakstona.

W tym odcinku

Tym razem autorzy programu próbują zweryfikować hipotezę, którą wykorzystał Dan Brown w bestsellerowym "Kodzie Leonarda da Vinci". Docierają do ekspertów skłonnych przyznać, iż to bardzo prawdopodobne, że Chrystus miał dzieci z Marią Magdaleną. Co więcej, ród mógł przetrwać do naszych czasów. Jamie Theakston jedzie do Francji, aby zbadać historię familii, której członkowie twierdzą, że są potomkami Jezusa. Przekonamy się, czy mamy do czynienia z największą tajemnicą w dziejach ludzkości.

Zobacz także