Za kulisami tajemniczych stowarzyszeń: Zakon Syjonu (5)

Za kulisami tajemniczych stowarzyszeń: Zakon Syjonu (5)

(Inside Secret Societies: The Priory of Sion)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2016   od 12 lat
W skrócie:Według bestselleru Dana Browna Zakon Syjonu strzeże wiedzy o małżeństwie Jezusa z Marią Magdaleną. Twórcy programu rozmawiają z członkami wspólnoty. Badają tajemnice miejscowości Rennes-le-Château.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Sensacyjna opowieść o kulisach funkcjonowania niebezpiecznych organizacji, których wpływy sięgają najdalszych zakątków naszego globu. W programie poznamy historię i sposób działania tajnych grup jak Ku Klux Klan, Zakon Syjonu czy islamscy asasyni. Twórcy serii zagłębiają się w mroczny świat sekt, fanatycznych grup religijnych i politycznych bojowników. Przedstawiają przekonania i światopogląd członków tych groźnych organizacji oraz działania, jakie podejmują oni w celu wpłynięcia na kształt współczesnego świata.

W tym odcinku

Według bestsellerowego "Kodu Leonarda da Vinci" Dana Browna tajemniczy Zakon Syjonu to organizacja istniejąca od XII wieku, której zadaniem jest ochrona informacji o małżeństwie Jezusa z Marią Magdaleną. Twórcy programu rozmawiają z dwoma członkami współczesnej wspólnoty o tej nazwie. Badają również teorie spiskowe związane z francuską miejscowością Rennes-le-Château, która rzekomo kryje wielki sekret - grób Marii Magdaleny, a nawet samego Jezusa. W programie występuje także francuski autor, który twierdzi, że to on wymyślił Zakon Syjonu i jego historię.

Zobacz także