Z herbem w nazwisku: Tyszkiewicz herbu Leliwa

magazyn   od 7 lat
W skrócie:Poznajemy legendę i znaczenie herbu Leliwa oraz dzieje pieczętującego się nim rodu Tyszkiewiczów. Bohaterem programu jest Jan, hrabia Tyszkiewicz, kompozytor i autor tekstów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia polskich rodów arystokratycznych i ziemiańskich. Twórcy programu skupiają się na powojennych dziejach rodzin herbowych, opowiadają o ich zmaganiach z władzą ludową oraz o ich dzisiejszym życie. Poznajemy ostatnich pełnoletnich potomków rodów Czartoryskich, Czetwertyńskich, Krasickich, Potockich, Radziwiłłów, Tarnowskich, Tyszkiewiczów, Zamoyskich i innych. Twórcy magazynu zastanawiają się nad tym, jakie jest miejsce tych znamienitych niegdyś rodzin we współczesnej Polsce.

Poznajemy legendę i znaczenie herbu Leliwa oraz dzieje pieczętującego się nim rodu Tyszkiewiczów. Bohaterem programu jest Jan hrabia Tyszkiewicz, kompozytor i autora tekstów. Opowiada on o swoim życiu - ucieczce z rodzinnego domu we wrześniu 1939 roku, pobycie w obozie w Dachau, wędrówce przez ogarniętą wojna Europę. Moment stabilizacji nadszedł, gdy pan Jan został szefem redakcji muzycznej i rozrywkowej Radia Wolna Europa w Monachium.