Z herbem w nazwisku: Radziwiłł herbu Trąby

magazyn   od 7 lat
W skrócie:Bohaterem odcinka jest Maciej - w osiemnastym pokoleniu - książę Radziwłł. Swoje rodowe dziedzictwo przodków pojmuje jako sumę obowiązków, a nie przywilejów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia polskich rodów arystokratycznych i ziemiańskich. Twórcy programu skupiają się na powojennych dziejach rodzin herbowych, opowiadają o ich zmaganiach z władzą ludową oraz o ich dzisiejszym życie. Poznajemy ostatnich pełnoletnich potomków rodów Czartoryskich, Czetwertyńskich, Krasickich, Potockich, Radziwiłłów, Tarnowskich, Tyszkiewiczów, Zamoyskich i innych. Twórcy magazynu zastanawiają się nad tym, jakie jest miejsce tych znamienitych niegdyś rodzin we współczesnej Polsce.

Bohaterem odcinka jest Maciej - w osiemnastym pokoleniu - książę Radziwiłł, swoje rodowe dziedzictwo przodków pojmujący przede wszystkim,jako sumę obowiązków, a nie przywilejów. Warta uwagi, filmowa refleksja o sile i znaczeniu rodziny aktywnie uczestniczącej na przestrzeni dziejów w wielu wydarzeniach polskiej historii i do teraz stanowiącej ostoję wartości trwale wpisanych w tożsamość narodu.