Yakari: Pióropusz wodza (51)

(Yakari: The Chief's Headdress)

serial animowany Belgia/Francja   b.o.
W skrócie:Rodzice Yakariego, Dwa Warkocze i Szczery Wzrok, wybierają się z wizytą do sąsiedniego plemienia, z którego pochodzi mama chłopca. Wiozą w darze pióropusz. Pada on łupem głodnego rosomaka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dziki Zachód. Przygody śmiałego Indianina z plemienia Siuksów o imieniu Yakari. Chłopiec nie może się doczekać kiedy w końcu będzie dorosłym wojownikiem. Yakari posiada niezwykły dar komunikowania się ze zwierzętami.

W tym odcinku

Rodzice Yakariego, Dwa Warkocze i Szczery Wzrok, wybierają się z wizytą do sąsiedniego plemienia, z którego pochodzi mama chłopca. Jako dar dla wodza, brata Dwóch Warkoczy Białego Bizona, wiozą piękny pióropusz. Ten jednak pada łupem głodnego rosomaka. Yakari odzyskuje pióropusz, jednak ten jest mocno uszkodzony. Aby go naprawić, potrzebne są orle pióra. Podczas polowania Szczery Wzrok ratuje orła, na którego polował rosomak. W ramach wdzięczności Bystry Wzrok mówi mu, że widział dziecko, które zakopywało pióra. Yakari znajduje je. Okazuje się, że natrafił na dziecięcy pióropusz Białego Bizona. Wódz jest bardzo wzruszony i zadowolony z niezwykłego podarku.

Zobacz także