Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Kava - a nie kawa

Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Kava - a nie kawa

cykl reportaży Polska 2008   b.o.
W skrócie:Wojciech Cejrowski opowiada o popularnej na wyspach zachodniego Pacyfiku używce kava kava. Jest to pieprz metystynowy, który ma działanie psychoaktywne., lecz nie uzależniające.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W każdym programie Wojciecha Cejrowskiego prezentowane są ciekawostki z różnych zakątków świata. Podróżnik chętnie uczestniczy w codziennych zajęciach mieszkańców danego regionu i różnego rodzaju lokalnych rozrywkach. Nie obawia się też próbować nawet najbardziej nieapetycznie wyglądających specjałów kulinarnych.

W tym odcinku cyklu "Boso przez świat" Wojciech Cejrowski opowie widzom o najpopularniejszej używce na wyspach zachodniego Pacyfiku zwanej kava kava. Kava to pieprz metystynowy, ma ona lekkie działanie psychoaktywne, lecz nie stwierdzono, by można było się od niej uzależnić. Pieprz zastępuje mieszkańcom wysp alkohol, którego w tamtych rejonach świata się nie produkuje. Podróżnik pokaże, w jaki sposób uzyskuje się tę używkę i jak jest ona spożywana zarówno przez członków dzikich plemion, jak i bywalców miejskich kava barów.

Zobacz także