Wieczorynka: Pszczółka Maja: Strajk (123)

(Die Biene Maja: Dung Ball Drama)

serial animowany Niemcy 2012   b.o.
W skrócie:Teodor i Benio praktykują nowe metody turlania gnojnych kul. Przeszkadza to wszystkim mieszkańcom, którzy w końcu nakazują żukom opuszczenie łąki. Nie wiedzą, że to dzięki nim wokół panuje porządek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Mała pszczółka o imieniu Maja żyje w ulu na wielkiej łące. Jest psotna, nieposłuszna i mimo zakazów często opuszcza swój dom i wyrusza na długie wyprawy. Poznaje podczas nich piękno natury i przeżywa wesołe, ale czasem również niebezpieczne przygody. Inne owady zamieszkujące łąkę szybko stają się przyjaciółmi Mai i wspólnie z nią przeżywają duże radości i małe smutki. Najwierniejszymi towarzyszami pszczółki są Gucio i Filip. Maja nieustannie dziwi się światu, a wraz z nią robią to mali widzowie. Serial jest inspirowany zbiorem opowiadań dla dzieci niemieckiego pisarza Waldemara Bonselksa z 1912 roku. Animacja nawiązuje do znanego na całym świecie serialu pod tym samym tytułem z 1975 r.

W tym odcinku

Teodor i Benio praktykują nowe metody turlania gnojnych kul. Przeszkadza to wszystkim mieszkańcom, którzy w końcu nakazują żukom opuszczenie łąki. Nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie dzięki nim wokół panuje czystość i porządek. Szybko się jednak o tym przekonują. Wyrażają skruchę, przepraszają żuki i dziękują im za to, co robią dla innych.

Zobacz także