Uliczne eksperymenty: Punkt krytyczny (12)

(None of the Above: Breaking Point)

serial dokumentalny   od 12 lat
W skrócie:Tim sięga po trik polegający na zdjęciu obrusa ze stołu bez poruszenia stojących na nim naczyń. Stół jest zastawiony na 24 osoby, a obrus przywiązany do sznura i ciągnięty przez samochód.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Brytyjski prezenter Tim Shaw ze swoim nonszalanckim podejściem do nauki podbija amerykańskie ulice i wprawia w osłupienie przypadkowych przechodniów. Proponuje im, aby spróbowali przewidzieć wynik widowiskowych eksperymentów, zanim przedstawi im naukowe wyjaśnienie. Tim m.in. włoży żarówkę do kuchenki mikrofalowej, przygotuje ładunek wybuchowy z zabielacza do kawy i uratuje banknoty przed spaleniem.

W tym odcinku

Na początku Tim sięga po znany trik polegający na szybkim zdjęciu obrusa ze stołu bez poruszenia stojących na nim naczyń. Tym razem jednak stół jest zastawiony na 24 osoby, a obrus przywiązany do sznura i pociągnięty przez samochód jadący z prędkością 115 mil na godzinę. Następnie próbuje uratować roztopione lody, wykorzystując kuchenkę mikrofalową i odrobinę mąki. Na koniec demonstruje reakcję, jaka zachodzi, kiedy pianka marshmallow znajdzie się w małej komorze próżniowej.

Zobacz także