Tylko kochankowie przeżyją

7.2/10 7.3/10

(Only Lovers Left Alive)

DRAMAT PSYCHOLOGICZNY Francja/Grecja/Niemcy/USA/Wielka Brytania/Cypr 2013   od 12 lat
Występują:Tilda Swinton, Tom Hiddleston, Anton Yelchin, Mia Wasikowska
Reżyseria:Jim Jarmusch
W skrócie:Wampir Adam (Tom Hiddleston) od wieków zakochany jest w swojej żonie Eve. Spokój pary burzy Ava, młodsza siostra kobiety.
Jim Jarmusch porzuca rzeczywistość, by przenieść się w świat metafory: przygnębiająca opowieść o uczuciu, które trzyma przy (wielowiekowym) życiu parę wampirów. Klimatycznie Tilda Swinton, Tom Hidleston, John Hurt.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Adam (Tom Hiddleston) i Eve (Tilda Swinton) są małżeństwem wampirów, od stuleci połączonych głębokim uczuciem. On mieszka w wiktoriańskim domostwie na obrzeżach Detroit, odcięty od świata zewnętrznego, który jest źródłem jego pogłębiającej się depresji. Przy życiu trzyma go jedynie miłość do Eve i do muzyki, którą z pasją komponuje. Ona żyje w egzotycznym Tangerze, gdzie towarzystwa dotrzymuje jej Christopher Marlowe (John Hurt). Kochankowie komunikują się za pomocą Internetu. Kiedy Eve zdaje sobie sprawę z tego, jak głębokie jest przygnębienie Adama, postanawia do niego pojechać, by pomóc mu odnaleźć sens życia. Wkrótce jednak spokój zakochanych przerywa niezapowiedziana wizyta siostry Eve - Avy (Mia Wasikowska). Klimatyczny melodramat o wampirach Jima Jarmuscha, najsłynniejszego niezależnego reżysera Ameryki, to nowatorskie love story. Film zachwyca aranżacją ujęć i ścieżką dźwiękową, która znakomicie oddaje mroczną wizję przedstawionego świata. Stworzył ją współpracujący z Jarmuschem Jozef Van Wissem, formacja SQÜRL, której reżyser jest członkiem, oraz Yasmine Hamdan. Za film Jarmusha nominowano do Złotej Plamy na festiwalu w Cannes.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)