Tuż przed tragedią (6)

(Seconds from Disaster: Florida Swamp Air Crash)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2006   od 12 lat
W skrócie:11 maja 1996 r. samolot linii ValuJet, lot 592, wystartował w rejs z Miami do Atlanty. Podczas lotu w luku towarowym wybuchł pożar i samolot rozbił się na terenie mokradeł Everglades.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rekonstrukcja wydarzeń, które poprzedziły największe katastrofy współczesnego świata. W serialu wykorzystywano nagrania archiwalne, inscenizacje i symulacje komputerowe. O tragicznych wydarzeniach opowiadają świadkowie, a specjaliści od medycyny sądowej oraz eksperci z różnych dziedzin omawiają przyczyny i skutki katastrof. Pośród przywołanych historii są m.in. ostatnie chwile Titanica, szczegóły katastrofy samolotu w Queens oraz tsunami w 2004 roku w Azji.

W tym odcinku

11 maja 1996 roku samolot linii ValuJet wystartował z Miami w rejs do Atlanty. Na pokładzie maszyny znajdowało się stu pięciu pasażerów i pięciu członków załogi. Kilkanaście minut po starcie w luku bagażowym pojawił się ogień, a ludzie przebywający w kabinie pasażerskiej zaczęli dusić się dymem. Wkrótce dym dostał się także do kokpitu pilotów, którzy podobnie jak pozostali członkowie samolotu, zostali zaczadzeni. Maszyna, pozbawiona jakiejkolwiek kontroli, runęła na bagna Everglades na Florydzie z wysokości trzech tysięcy metrów. Katastrofy nie przeżyła żadna ze stu dziesięciu przebywających na pokładzie osób.

Zobacz także