Trumbo

7.2/10 7.5/10
DRAMAT BIOGRAFICZNY USA 2015   od 12 lat
Występują:Bryan Cranston, Diane Lane, Helen Mirren, Michael Stuhlbarg
Reżyseria:Jay Roach
W skrócie:Hollywood, 1947 r. Scenarzysta Dalton Trumbo nie ukrywa swoich komunistycznych poglądów. Trafia na czarną listę. Jako idealista zamierza bronić swojego imienia. Podejmuje trwająca wiele lat walkę.
Bryan Cranstron jako Dalton Trumbo, amerykański pisarz i scenarzysta, laureat Oscara, jeden z "10 z Hollywood", który z racji swych poglądów trafił na czarną listę.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 26 października
za 7 dni
12:55 Paramount Channel
wtorek, 29 października
za 10 dni
11:40 Paramount Channel
piątek, 1 listopada
za 13 dni
9:00 Paramount Channel

Opis

Trwa rok 1947. Dalton Trumbo (Bryan Cranston), jeden z najbardziej lubianych scenarzystów, wiedzie wygodne życie w Hollywood. Tak jak wielu z jego przyjaciół jest znany ze swoich komunistycznych poglądów. Kiedy w Stanach Zjednoczonych następuje zmiana nastrojów politycznych, pisarz trafia na czarną listę. Jako zapalony idealista Trumbo chce bronić swojego imienia. Jego walka o sprawiedliwość ciągnie się przez jeszcze wiele, wiele lat. Scenariusz filmu został zainspirowany historią Daltona Trumbo (1905-1976), stojącego za sukcesem takich klasyków jak "Spartakus", "The Brave One" czy "Rzymskie wakacje". Artysta za swoją bezkompromisową postawę stracił na kilka lat możliwość pracy w branży filmowej pod własnym nazwiskiem, spędził również niecały rok w więzieniu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)