Tornado zagłady (2-ost.)

Tornado zagłady (2-ost.)

(Category 6: Day of Destruction)

FILM KATASTROFICZNY USA 2004   od 12 lat
Występują:Nancy McKeon, Randy Quaid, Chandra West, Brian Dennehy
Reżyseria:Dick Lowry
W skrócie:W stronę Chicago przemieszczają się dwie burze. Miastu grozi tornado, które mogą wywołać.
Sekwencja anomalii pogodowych sprawia, że niemal całe Stany Zjednoczone stają na granicy klęski ekologicznej i gospodarczej katastrofy.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niespotykana niszczycielska siła wywołuje w Stanach Zjednoczonych straszną burzę. Grozi ona całemu krajowi, ponieważ może spowodować przerwę w dostawie energii elektrycznej. Wówczas całe państwo stanie się bezbronne, pozbawione komunikacji i wystawione na ryzyko wielu niebezpieczeństw. Los kraju spoczywa w ręku zaledwie kilku wybrańców.

System energetyczny Chicago jest sparaliżowany. Miasto pogrąża się w chaosie. Przedstawiciele koncernu odpowiadającego za dostarczanie prądu mówią o sabotażu, potwierdzając wyniki śledztwa dziennikarki Amy Harkin (Nancy McKeon). Tymczasem burze, które zniszczyły Las Vegas i spustoszyły wybrzeże nad Zatoką Meksykańską, przemieszają się w kierunku Chicago. Tornado Tommy (Randy Quaid) podąża ich śladem. O skali zniszczeń informuje Andy'ego Goodmana (Brian Dennehy), szefa centrum meteorologicznego. Zdaje on sobie sprawę, że dwie potężne burze zbliżają się do Chicago. Jeśli się połączą, powstanie tornado o niespotykanej sile, które zagrozi istnieniu miasta. Tymczasem mieszkańcy nie zdają sobie sprawy z nadchodzącego niebezpieczeństwa. Z powodu braku zasilania nie działają odbiorniki radiowe i telewizory, a sieci telefoniczne są przeciążone. Pracownicy koncernu energetycznego pracują nad przywróceniem dostaw. Haker, który sabotuje ich działania, wciąż jednak pozostaje na wolności.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)