Tajemnice zamków (1)

Tajemnice zamków (1)

(Mysteries at the Castle)

serial dokumentalny USA 2016
W skrócie:Zamki i pałace na całym świecie skrywają nierozwiązane zagadki, takie jak oszustwo we francuskim Wersalu, pojedynek toples w czeskim zamku Kynzvart czy bohaterska walka o wolność na zamku Konigstein.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 19 lutego
dziś
5:00 Travel

Opis

Dokumentaliści zdradzają sekrety, jakie kryją się za murami imponujących zamków, pałaców i dworów. Przedstawiają niewiarygodne historie ludzi, którzy niegdyś w nich mieszkali. W trzecim sezonie odkryjemy oszustwo w pałacu wersalskim oraz pojedynek topless w czeskim zamku Kynzvart. Poznamy też paryski spisek, który spowodował upadek templariuszy i klątwę rzuconą przez czarnoksiężnika na szkocki zamek Fyvie. Ponadto, poznamy wstrząsające początki bożonarodzeniowej kolędy "Dobry król Wacław", które prowadzą do cytadeli w Pradze, oraz historię kamerdynera, który poznał niebezpieczny sekret idyllicznej angielskiej posiadłości.

W tym odcinku

Zamki i pałace na całym świecie skrywają nierozwiązane zagadki, takie jak oszustwo we francuskim Wersalu, pojedynek toples w czeskim zamku Kynzvart czy bohaterska walka o wolność w czasie wojny na niemieckim zamku Konigstein.

Zobacz także