Szpiedzy w Warszawie (2/4)

Szpiedzy w Warszawie

odc. 2/4

(The Spies in Warsaw)

serial historyczny Wielka Brytania/Polska 2012   od 12 lat
Występują:David Tennant, Janet Montgomery, Mirosław Zbrojewicz, Radosław Kaim
Reżyseria:Coky Giedroyć
W skrócie:Mercier, zajęty kręceniem filmu z niemieckich manewrów, nie zauważa żołnierza Wehrmachtu w lesie. Po powrocie do Paryża informuje przełożonych o sprawie i deklaruje chęć powrotu do Polski.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1937. Zasłużony bohater I wojny światowej, pułkownik Jean-Francois Mercier (David Tennant), zostaje szpiegiem w ambasadzie Francji w Warszawie. Otrzymuje zadanie zbierania informacji o planach Niemców. Z biegiem czasu zostaje wciągnięty w świat podstępów, intryg i zdrad. Wkrótce poznaje prawniczkę polskiego pochodzenia Annę (Janet Montgomery), która pracuje dla Ligi Narodów. Szybko łączy ich burzliwy romans. Scenariusz serialu powstał na podstawie powieści Alana Fursta, "Szpiedzy w Warszawie".

W tym odcinku

Zajęty kręceniem filmu z niemieckich manewrów Mercier nie zauważa żołnierza Wehrmachtu, który odkrył jego obecność w lesie. Udaje mu się jednak wyjść cało z opresji. Po powrocie do Paryża informuje przełożonych o swoich odkryciach i deklaruje chęć powrotu do Polski. Wkrótce współpracę proponuje mu doktor Lapp. Pułkownik zostaje wysłany na konferencję Ligi Narodów do Belgradu. W pociągu spotyka Annę Skarbek, z którą łączy go romans. Od niej dowiaduje się, że radziecki wywiad ściga ją i jej męża. Obiecuje swoją pomoc. W zamian otrzymuje ważne informacje. Niedługo później Maxim zostaje aresztowany i odesłany do Moskwy. Anna jest przekonana, że stoi za tym Mercier, który chciał pozbyć się konkurenta. Tymczasem francuski wojskowy wpada w ręce gestapo.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)