Supełkowe ABC (83)

program dla dzieci   b.o.
W skrócie:Tym razem poznamy wyraz chmura i zobaczymy, jaki znak w PJM mu odpowiada. W bajeczce dziadek opowie Antkowi legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Supełek na spacerze spotka latarnika.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Uszkodzenia słuchu utrudniają normalne funkcjonowanie wielu mieszkańcom Polski. Program, powstający przy współpracy z łódzkim oddziałem Polskiego Związku Głuchych, jest skierowany do rodziców, którzy nie znają języka migowego, co utrudnia im komunikację z niedosłyszącymi dziećmi. Jego bohaterem jest sympatyczny Supełek. Autorzy programu pomagają dzieciom poznawać kolory, pory roku, literki, cyferki, a także zachęcają je do zabaw plastycznych oraz inscenizacji.

Tym razem poznamy wyraz chmura i zobaczymy, jaki znak w PJM mu odpowiada. W bajeczce dziadek opowie Antkowi legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Supełek na spacerze spotka latarnika i dowie się, jakie latarnie świeciły na ulicach miast przed laty. W cyklu zabaw zostaną zrobione kolorowy lampion i kotylion. Tymczasem doktor Paweł Rutkowski - kierownik Pracowni Lingwisytyki Migowej Uniwersytetu Warszawskiego - powie, czy w języku migowym można rozmawiać na każdy temat.

Zobacz także