Starożytni kosmici 7: Sekrety mumii (5)

(Ancient Aliens: Secrets of the Mummies)

serial dokumentalny USA 2014-2015
W skrócie:Przez tysiące lat w różnych kulturach konserwowano ciała zmarłych. Egipcjanie wierzyli, że mumifikacja zapewnia przejście do życia po śmierci. Niektórzy uważają, że obyczaj dowodzi kontaktów z UFO.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 18 grudnia
dziś
7:00 HISTORY

Opis

Twórcy programu szukają dowodów na potwierdzenie głównych tez paleoastronautyki - paranauki zajmującej się badaniem historii ziemskiej cywilizacji pod kątem kontaktów ludzi z istotami przybyłymi z kosmosu. Autorzy serialu odwołują się do pozostałości materialnych z odległych czasów, m.in. ery dinozaurów czy starożytnego Egiptu, przedstawiając dowody na ingerencję obcych w rozwój i kulturę człowieka. Szukają również śladów wizyt kosmitów w popularnych legendach oraz tekstach historycznych.

W tym odcinku

Przez tysiące lat w różnych kulturach na całym świecie stosowano sposoby konserwowania ciał zmarłych. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że mumifikacja zapewnia przejście do życia po śmierci, a Inkowie konsultowali z mumiami swych królów sprawy państwowe. Zwolennicy teorii starożytnych astronautów wierzą, że znany na całym świecie obyczaj mumifikacji jest dowodem na to, iż w odległej przeszłości Ziemię odwiedzili obcy. Być może nasi przodkowie oglądali jakąś formę hibernacji biologicznej, którą następnie próbowali naśladować w procesie mumifikacji.

Zobacz także