Spisek prochowy (3-ost.)

Spisek prochowy (3-ost.)

(Gunpowder)

serial obyczajowy Wielka Brytania 2017   dla dorosłych
Występują:Kit Harington, Liv Tyler, Edward Holcroft, Shaun Dooley
Reżyseria:J Blakeson
W skrócie:W przeddzień otwarcia parlamentu spiskowcy z Catesbym i Fawkesem na czele przewożą do podziemnych tuneli beczki z prochem. Sojusznik księdza Garneta przekonuje go, by złamał tajemnicę spowiedzi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 28 września
pojutrze
20:10 HBO
piątek, 28 września
pojutrze
22:30 HBO 3
niedziela, 30 września
za 4 dni
18:00 HBO 3
czwartek, 4 października
za 8 dni
23:10 HBO 2

Opis

Robert Catesby (Kit Harington) uczestniczy w tajnej mszy celebrowanej przez księdza Garneta (Peter Mullan) w domu Anne Vaux (Liv Tyler), swojej kuzynki. Nabożeństwo zostaje przerwane przez królewskich agentów. W tej sytuacji trzeba jak najszybciej ukryć księży, którzy zostali uznani za zdrajców stanu i skazani na śmierć. Okrutna kara, wymierzona przez agentów króla, wpływa na Catesby'ego. Mężczyzna poprzysięga zabić władcę (Derek Riddell) oraz ludzi z jego otoczenia, a na tronie osadzić 9-letnią księżniczkę Elżbietę Stuart. Młoda monarchini stałaby się marionetką sterowaną przez katolicki rząd. Aby przeprowadzić zamach, spiskowiec musi przechytrzyć szpiegów Roberta Cecila (Mark Gatiss). Jego intryga dociera aż do Brukseli, gdzie przyłącza się do niej zaprawiony w bojach Guy Fawkes (Tom Cullen).

W tym odcinku

W przeddzień otwarcia parlamentu spiskowcy z Catesbym i Fawkesem na czele przewożą do podziemnych tuneli beczki z prochem. Sojusznik księdza Garneta przekonuje go, by dla dobra wiary katolickiej złamał tajemnicę spowiedzi i ujawnił wszystko, co wie na temat zamachu planowanego przez Catesby'ego.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także