Sekretne życie drapieżników: Niewidoczny wróg (2)

Sekretne życie drapieżników: Niewidoczny wróg (2)

(Secret Life of Predators: Stealth)

serial dokumentalny USA 2013   od 12 lat
W skrócie:Drapieżniki żyjące w lesie muszą sobie radzić w sytuacji ciągłego zagrożenia życia. Atak może nastąpić w każdej chwili i z każdej strony.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zwierzęcy łowcy muszą stale toczyć boje o swoje miejsce na szczycie łańcucha pokarmowego. Dokumentalna seria ukazuje brutalną rzeczywistość z perspektywy drapieżników, które w walce o przetrwanie polegają na swoich umiejętnościach i instynkcie. Choć te groźne zwierzęta są zwykle panami okolicy, nie zawsze wszystko idzie po ich myśli. Gdy pojawiają się młode do wykarmienia, presja staje się jeszcze większa. Czteroodcinkowy program ukazuje ukryty, nieznany świat drapieżników żyjących w oceanach, puszczach i na otwartych przestrzeniach. Zdjęcia realizowano w różnych lokacjach przez trzy lata.

W tym odcinku

Aby przetrwać w lasach, drapieżniki musiały nauczyć się doskonale wykorzystywać możliwości, jakie dają drzewa. W królestwie puszczy niebezpieczeństwo, ale też kolejny posiłek, może znajdować się dosłownie z każdej strony. W lasach deszczowych harpie wielkie z rodziny jastrzębiowatych spadają na upatrzone ofiary z góry. Z kolei przebiegłe łasice często przeszukują omszałe kłody, aby znaleźć posiłek. Tygrysy bengalskie starają się podejść ofiarę w suchym i rzadkim lesie. Polowanie w takich warunkach to prawdziwe wyzwanie.