Samoloty bojowe: Bitwa o Midway (7)

Samoloty bojowe: Bitwa o Midway (7)

(Combat Planes)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2017   od 12 lat
W skrócie:Bitwa o Midway uznawana jest za punkt zwrotny w wojnie na Pacyfiku. Twórcy przyjrzą się myśliwcom F4F Wildcat, bombowcom Douglas SBD Dauntless, łodzi patrolowej PBY Catalina i samolotowi TBF Avenger.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Prezentacja samolotów bojowych i ich roli w historii lotnictwa. Maszyny do zadań specjalnych muszą wytrzymać najtrudniejsze starcia na polu bitwy. Twórcy serii opowiedzą między innymi o niezwykłych bombowcach z okresu II wojny światowej. Przedstawią również kulisy wyścigu technologicznego u progu XX wieku, kiedy starano się zbudować samolot dający szansę na wygranie wojny. W programie także niezwykłe historie pilotów.

W tym odcinku

Bitwa o Midway uznawana jest za punkt zwrotny w wojnie na Pacyfiku, gdyż siły lotniczo-morskie Stanów Zjednoczonych zdołały pokonać Japonię. Zaprezentowane zostaną przebieg działań wojennych i dokonania bohaterów tamtych wydarzeń. Twórcy przyjrzą się amerykańskim samolotom: myśliwcom F4F Wildcat, bombowcom Douglas SBD Dauntless, latającej łodzi patrolowej PBY Catalina i samolotowi torpedowo-bombowemu TBF Avenger. Przedstawione również zostaną najważniejsze modele japońskiej armii.

Zobacz także