Rzym 2 (8/10)

Rzym 2 (8/10)

(Rome: A Necessary Fiction)

serial historyczny Wielka Brytania/USA 2007   dla dorosłych
Występują:Kevin McKidd, Ray Stevenson, Polly Walker, James Purefoy
Reżyseria:Carl Franklin
W skrócie:Oktawian ogłasza, że w Rzymie rozpoczyna się era nowych wartości. Postanowień dekretu nie mogą wypełnić poddani ani członkowie rodziny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Drugi sezon brytyjskiego serialu kostiumowego, osadzonego w starożytnym Rzymie. Pełna intryg politycznych, zdrady i krwawych wydarzeń akcja przedstawiona jest z punktu widzenia tych wszystkich, którzy żyją w cieniu zmarłego Cezara, szczególnie jego syna i następcy, Gajusza Oktawiana, a także dwóch żołnierzy armii rzymskiej, Lucjusza Vorenusa i Tytusa Pullo.

W tym odcinku

Oktawian ogłasza, że w Rzymie rozpoczyna się era nowych wartości. Wydaje dekret, którego postanowień nie są w stanie spełnić ani podlegli mu ludzie, ani członkowie rodziny. Tymczasem w tajemniczych okolicznościach znika transport złota. Vorenus otrzymuje rozkaz, by wyjaśnić, kto zdradził trasę konwoju. Załamany śmiercią bliskiej mu osoby, Pullo wyładowuje swój żal i gniew na Memmio, Omnipororze i ich ludziach. Marek Antoniusz otrzymuje od Oktawiana ultimatum. Wie, że jego sojusznik nie może sobie pozwolić na odrzucenie tej propozycji.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)