Rewir (17)

Rewir (17)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2017   od 12 lat
Występują:Kacper Krupski, Grzegorz Ciągardlak, Daria Brudnias, Olga Pęczak
W skrócie:Na policję dzwoni kobieta, która zgłasza uprowadzenie syna. Porywaczem jest jej mąż, który prowadzi auto będąc pod wpływem alkoholu. Druga załoga otrzymuje wezwanie dotyczące kradzieży w sklepie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kulisy pracy stróżów prawa z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej we Wrocławiu. Kamera towarzyszy dwóm policyjnym patrolom w czasie ich codziennych interwencji. To oni jako pierwsi docierają na miejsce zbrodni, włamań, wypadków czy rodzinnych awantur. Wszystkie historie oparte są na prawdziwych wydarzeniach, odnotowanych w kronikach policyjnych Wrocławia. Serial należy do tzw. paradokumentów, które są najchętniej oglądanymi formatami telewizyjnymi w Polsce. W produkcji występują m.in. Kacper Krupski, aktor kojarzony z serialami "Barwy szczęścia" i "Malanowski & Partnerzy" oraz Grzegorz Ciągardlak, którego można oglądać w serialu "Ucho prezesa".

W tym odcinku

Na policję dzwoni kobieta, która zgłasza uprowadzenie syna. Porywaczem jest jej mąż. W dodatku mężczyzna prowadzi auto będąc pod wpływem alkoholu. Dzwoniąca rozłącza się, nie podając funkcjonariuszom żadnych wskazówek, co do własnych personaliów. Stróże prawa szybko ustalają jej adres zamieszkania. Na miejscu zastają pijaną kobietę. Okazuje się jednak, że to nie ona składała zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Chłopca porwała jego matka, która cierpi na zaburzenia psychiczne. Tymczasem druga załoga otrzymuje wezwanie dotyczące kradzieży dziennego utargu w jednym z osiedlowych sklepów. Podejrzenie pada na inkasenta, który tego dnia pojawił się w markecie, by spisać liczniki. Wkrótce jednak wychodzi na jaw, ze to sam właściciel sfingował całe zajście. Mężczyzna jest szantażowany przez gang wyłudzający haracze. Wyłudzając pieniądze od firmy ubezpieczeniowej, chciał ochronić swoich bliskich.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także