Przeprowadzki: Niczyj portret (7/10)

Przeprowadzki: Niczyj portret (7/10)

6.7/10
serial obyczajowy Polska 2001   od 12 lat
Występują:Krzysztof Banaszyk, Kinga Preis, Łukasz Nowicki, Adam Ferency
Reżyseria:Leszek Wosiewicz
W skrócie:1926 rok. Kryzys dotyka także firmę i rodzinę Szczygłów. Celina, nie mogąc przeboleć straty męża oraz przemijającej młodości, często zagląda do kieliszka. W Warszawie wybuchają zamieszki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozgrywa się na przestrzeni stu lat - od sylwestra 1900 do sylwestra 2000. Każdy z odcinków to odrębna fabularna całość, opowiadająca o jakiejś przeprowadzce i zagubionym podczas niej przedmiocie. Jedynym łącznikiem między poszczególnymi częściami jest rodzina Szczygłów, kierująca firmą przewożącą dobytek ludzi zmieniających mieszkanie.

W tym odcinku

1926 rok. Nadchodzi czas kryzysu, który dotyka także firmę i rodzinę Szczygłów. Celina, nie mogąc przeboleć straty męża oraz przemijającej młodości, coraz częściej zagląda do kieliszka. W piciu najczęściej towarzyszy jej malarz Kuśmider, który właśnie kończy portret prezydenta Wojciechowskiego. Brakuje mu jednak pieniędzy na przewiezienie dzieła do gmachu Sejmu. Celina prosi Czesława o pomoc. Tymczasem w Warszawie wybuchają zamieszki. Kobieta jest przypadkowym świadkiem strzelaniny pomiędzy zwolennikami prezydenta i Józefa Piłsudskiego. Wydarzenie to wywołuje u niej szok. Widząc jej stan, przewoźnik podejmuje się przetransportować portret. Kuśmider, dowiedziawszy się, że wojska Piłsudskiego zyskują przewagę, szybko przemalowuje twarz Wojciechowskiego na oblicze Marszałka. Niestety, zapomina o jednym ważnym szczególe i podczas transportu fałszerstwo wychodzi na jaw.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)