Poszukiwacze historii (19)

serial dokumentalny Polska 2015   od 12 lat
W skrócie:Olaf Popkiewicz i Radosław Biczak z pomocą specjalistów, m.in. płetwonurków i historyków, ruszają na poszukiwania reliktów przeszłości.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Archeolog Olaf Popkiewicz i poszukiwacz skarbów Radosław Biczak z pomocą specjalistów, m.in. płetwonurków i historyków, ruszają w Polskę na poszukiwania reliktów przeszłości. Skarby, militaria, ślady burzliwych dziejów nadwiślańskiej krainy nie stanowią dla nich tajemnicy. Pasjonaci historii powiedzą m.in. o wydarzeniach związanych z wrześniem 1939 roku, walkach w 1945 roku, okresie napoleońskim oraz pewnym wydarzeniu sprzed 2 tysięcy lat. Indiana Jones mógłby się od nich wiele nauczyć!

W tym odcinku

Olaf i Radek zajmują się pewnym epizodem z 1945 roku. W dniach 1 i 2 lutego mocno uszczuplone siły IV Dywizji Pancernej przeprowadziły atak na radzieckie zagony pancerne. Celem akcji było otwarcie drogi dla przedzierających się w stronę niemieckich pozycji resztek garnizonu toruńskiego. Poszukiwacze udają się w teren by odnaleźć pozostałości po tych wydarzeniach.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także