Poszukiwacze fortuny (8)

Poszukiwacze fortuny (8)

(Prospectors: The Mother Lode)

serial dokumentalny USA 2013   od 12 lat
W skrócie:Rodzina Busse'ów próbuje ustalić miejsce pobytu zaginionego przyjaciela. Tymczasem rodzina Dorrisów natrafia na znalezisko życia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Łowcy fortuny w Górach Skalistych w Kolorado ryzykują życie w poszukiwaniu najdroższych metali szlachetnych i klejnotów na świecie. Walczą nie tylko ze swoimi słabościami, ale również z lawinami, brakiem tlenu czy złodziejami. W górach nie ma zasięgu, ubitych dróg, nie obowiązuje też prawo, dlatego poszukiwacze skarbów wyruszają w góry z łomami i kilofami. Ich cel stanowią najcenniejsze kamienie szlachetne - rodochrozyt, topaz i akwamaryn. Są rzadziej spotykane niż diamenty, wartościowsze niż złoto i dużo trudniejsze do zdobycia. Podczas nagrywania programu znaleziono okaz wart milion dolarów.

W tym odcinku

Górska pogoda znów pokazała swoje groźne oblicze, zaskakując poszukiwaczy nagłą śnieżycą. Znajdujący się na zboczach szczytu Mount Antero Steve Brancato walczy o życie pośród szalejącej burzy z piorunami. Rodzina Busse'ów rozpoczyna misję ratunkową. Tymczasem w okolicach Lake George w Kolorado panuje zupełnie inna atmosfera. Rodzinie Dorrisów dopisuje szczęście - poszukiwacze natrafiają na znalezisko życia. Przekonamy się, ile zarobią na swoim odkryciu.

Zobacz także