Polacy w świecie (20)

serial dokumentalny Polska 2014   od 12 lat
W skrócie:Spotkania z Polakami mieszkającymi w Wellington. Analityk finansowy Tomek zawsze znajduje czas na medytację. Marzena pracuje w centrum produkcji filmów stworzonym przez Petera Jacksona.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 22 października
wczoraj
11:00 Polsat Doku
wtorek, 29 października
za 6 dni
11:00 Polsat Doku

Opis

Twórcy programu przemierzają świat w poszukiwaniu Polaków, którzy wyjechali za granicę i rozpoczęli nowe życie w nowym, obcym kraju. Rozpoczynają wędrówkę od deszczowej Kopenhagi, przez wietrzne Wellington, kosmopolityczne Sydney aż po egzotyczny Dubaj, gdzie można wspiąć się na najwyższy budynek świata, i Zurych, gdzie można kupić najdroższe i najdokładniejsze - bo szwajcarskie - zegarki. Wszędzie tam można spotkać Polaków, którzy udowadniają, że choć wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, to nie zawsze ten dom musi być w Polsce.

W tym odcinku

Twórcy wybierają się do Nowej Zelandii, gdzie w Wellington spotykają się z Polakami, którzy osiedlili się na krańcu świata. Analityk finansowy Tomek na co dzień przygotowuje raport dla bardzo ważnych instytucji, ale zawsze znajduje czas na medytację w świątyni buddyjskiej. Małgosia, mama dwójki dzieci i żona kiwusa - jak o sobie mówią Nowozelandczycy - zajmuje się organizacją życia studenckiego, tak by pracodawcy ustawiali się w kolejce po najzdolniejszych uczniów. Z kolei Marzena pracuje w miejscu, o którym marzą studenci uczelni filmowych na całym świecie - w Weta Digital, centrum produkcji filmów stworzonym przez twórcę trylogii "Władca Pierścieni" Petera Jacksona.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także