Podróżnik: Sant Joan Ciutadella

Podróżnik: Sant Joan Ciutadella

magazyn turystyczny   b.o.
W skrócie:Minorka to mało znana wyspa. Autorzy odwiedzają jej dawną stolicę - średniowieczne miasteczko Ciutadella. Oglądają budowle sprzed kilku tysięcy lat oraz opowiadają o regionalnej kuchni.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wraz z autorami programu, Anną i Tomaszem Kwiatkowskimi, widzowie wędrują po bardziej i mniej znanych zakątkach świata. Dzięki ciekawej formule magazynu poznajemy historię różnych krajów oraz ich mieszkańców, zwyczaje i obyczaje. W programach znajdują się także podstawowe informacje dla turystów - o bazie hotelowej, możliwościach transportowych, pogodzie i walucie.

Minorka to mało znana wyspa, sąsiadującą z popularną wśród turystów Majorką. Autorzy programu odwiedzają jej dawną stolicę - średniowieczne miasteczko Ciutadella. Co roku, w dzień świętego Jana, odbywa się tam wspaniała, tradycyjna uroczystość, nawiązująca do rycerskich parad organizowanych za czasów króla Alfonsa III, znanego jako pogromca Maurów. Do miasta na karych koniach wjeżdża dwustu odzianych na czarno jeźdźców. Zgromadzony na placu tłum próbuje ich zatrzymać. Na to niezwykłe święto uroczystość przyjeżdżają ludzie z całego basenu Morza Śródziemnego. Podróżnicy oglądają także monumentalne budowle z kamienia sprzed kilku tysięcy lat oraz przekazują praktyczne informacje na temat sekretów regionalnej kuchni.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także