Podróżnik: Armagh

Podróżnik: Armagh

magazyn turystyczny   b.o.
W skrócie:Dzisiejsza podróż zaczyna się w Armagh - jednym z najstarszych miast Irlandii Północnej. W Belfaście zwiedzamy parlament i stare miasto; podziwiamy ścienne malowidła w dzielnicy Falls Road.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wraz z autorami programu, Anną i Tomaszem Kwiatkowskimi, widzowie wędrują po bardziej i mniej znanych zakątkach świata. Dzięki ciekawej formule magazynu poznajemy historię różnych krajów oraz ich mieszkańców, zwyczaje i obyczaje. W programach znajdują się także podstawowe informacje dla turystów - o bazie hotelowej, możliwościach transportowych, pogodzie i walucie.

Dzisiejszą podróż autorzy programu zaczynają w Armagh - jednym z najstarszych miast w Irlandii Północnej. Znajdujące się w centrum wąskie uliczki znajdują się w miejscu dawnych fos, które otaczały kościół założony przez patrona kraju, świętego Patryka, w 455 roku. Jego grób znajduje się niedaleko, w Dawnpatrick. Po drodze do Belfastu podróżnicy mijają jeszcze stodołę, którą król Ulsteru podarował Patrykowi z przeznaczeniem na pierwszy kościół. W stolicy kraju zwiedzają natomiast okazały gmach parlamentu, stare miasto oraz wspaniałe ścienne malowidła w dzielnicy Falls Road.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także