Pod wspólnym niebem: Kasa musi się zgadzać (5/12)

Pod wspólnym niebem: Kasa musi się zgadzać (5/12)

serial komediowy Polska 2017   od 12 lat
Występują:Marek Bukowski, Paulina Śmigielska, Piotr Szwedes, Anna Samusionek
Reżyseria:Marek Śledziewski
W skrócie:Kapuleccy urządzają pokój Julii, która niedługo wraca do domu. Tego dnia ma przybyć ksiądz, by poświęcić jej pokój. Wrona jest poszukiwany przez członków mafii. Wkrótce do loftu wpadają gangsterzy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie dwóch rodzin, Monteckich i Kapuleckich, które przez splot przypadkowych zdarzeń zmuszone są zamieszkać pod jednym dachem w warszawskim lofcie. Sytuacja ta doprowadza do licznych zabawnych, konfliktów, zwłaszcza że rodziny dzieli wszystko - od poglądów po styl życia. Andrzej Montecki (Marek Bukowski), wykładowca, jego młoda konkubina Dżesika (Paulina Śmigielska) oraz syn z pierwszego małżeństwa, Roman (Przemysław Furdak), to ludzie nowocześni, liberalni i z wyższością traktujący ludzi o innych priorytetach. Głowa drugiej rodziny - Bożydar Kapulecki (Piotr Szwedes), objął właśnie posadę wiceministra, a jego żona Bożena (Anna Samusionek) zasiada w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa. Kapuleccy mają czwórkę dzieci - trzech synów i nastoletnią Julię, przebywającą na pielgrzymce w Meksyku. Wkrótce jednak między przedstawicielami młodego pokolenia rodzi się płomienne uczucie. Inspiracją dla serialu Śledziewskiego jest dramat Szekspira "Romeo i Julia".

W tym odcinku

Kapuleccy z pomocą Pawła Nowopolskiego urządzają pokój Julii, która już niedługo wraca do domu. Tego dnia ma też przybyć ksiądz, by poświęcić pokój córki pątniczki. Tymczasem Dżesika i Wrona dowiadują się od Romana, że ojciec Bartka jest bardzo bogaty, co może im pomóc w obecnej sytuacji finansowej. Gaweł natomiast przynosi wiadomość, że Wrona jest poszukiwany przez członków mafii, co w krytycznym momencie skłania mecenasa do ukrycia się w szafie. Wkrótce do loftu wpadają chłopcy od wierzyciela Wrony - Teścia. Między Wiktorią, która wciąż oczekuje księdza, i gangsterami toczy się gra pozorów. Osiłki udają duchownych, przejmują od staruszki kopertę z pieniędzmi, a także zaczynają śpiewać kolędy. Monteccy obserwują tę niebezpieczną sytuację z graciarni, jednak wojenne doświadczenia Wiktorii pozwalają jej wybrnąć z kłopotów. Wkrótce bandyci trafiają w ręce policji, a lokatorzy graciarni mogą odetchnąć z ulgą. Ponieważ ich lodówka jest zupełnie pusta, Dżesika składa wielkie zamówienie kulinarne u rodzinnego sponsora.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także