Piekielne drogi: Huragan (4)

Piekielne drogi: Huragan (4)

(Highway Thru Hell 5: Wind Storm)

serial dokumentalny Kanada 2016   b.o.
W skrócie:Pracownicy pomocy drogowej każdego dnia usuwają skutki wypadków, spowodowanych przez ludzi, ale też żywioły szalejące na kanadyjskich pustkowiach. Silne podmuchy wiatru unoszą naczepę w powietrze.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 17 października
pojutrze
6:00 DTX (d. Discovery Turbo Xtra)

Opis

Piąta odsłona show ukazującego trudną pracę kierowców pomocy drogowej, odpowiedzialnych za przejezdność najniebezpieczniejszych kanadyjskich autostrad. Jamie Davis, który dwa lata wcześniej otworzył filię w Albercie, wskutek kryzysu ogranicza działalność do bazy w Kolumbii Brytyjskiej. Zmuszony jest zwalniać ludzi i wyprzedawać sprzęt. Zmiany mają również dobrą stronę - Jamie znów bierze udział w akcjach, a do jego zespołu wraca jeden z najlepszych operatorów, Scott Bird. Colin McLean staje przed wyzwaniem, które zmieni jego życie zawodowe i osobiste. Na placu boju wciąż są również Quiring Towing i Mission Towing - dwie z najstarszych firm rodzinnych w tej branży w Kolumbii Brytyjskiej.

W tym odcinku

Pracownicy pomocy drogowej każdego dnia usuwają skutki wypadków, spowodowanych przez ludzkie błędy, ale też groźne żywioły szalejące na kanadyjskich pustkowiach. Silne podmuchy wiatru unoszą naczepę w powietrze. Wypadek powoduje zablokowanie autostrady transkanadyjskiej na wiele godzin. Potężna burza utrudnia akcję prowadzoną przez Jamiego Davisa w Hope w Kolumbii Brytyjskiej. Z kolei Al Quiring i Gord Lundin mają poważne kłopoty podczas wyciągania olbrzymiej ciężarówki górniczej.

Zobacz także