Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła (4)

Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła (4)

(Pope: The Most Powerful Man in History)

serial dokumentalny USA 2018   od 12 lat
Reżyseria:David Schaye
W skrócie:Twórcy programu zastanawiają się, dlaczego chrześcijaństwo rozpadło się na nurty. Najważniejszym powodem stały się pogłoski o degeneracji struktur. Moralny rozkład Kościoła wywołał niezadowolenie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pewien światowy przywódca, którego wpływy sięgają w szeregi armii, a także obejmują politykę i religię, wciąż pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych postaci. W Archiwach Watykańskich znajdują się dokumenty poświęcone kolejnym papieżom. Mimo to informacje o zwierzchniku Kościoła katolickiego są skrzętnie ukrywane przed świat światem zewnętrznym. Twórcy dokumenty przedstawią sekrety, które dopiero niedawno wyszły na jaw. W swojej serii zamieścili wywiady z ekspertami i przedstawicielami Kościoła, którzy współpracują z papieżem. Oprócz nich, widzowie zobaczą zapiski z niedawno odtajnionych dokumentów archiwalnych.

W tym odcinku

Twórcy programu zastanawiają się, dlaczego chrześcijaństwo rozpadło się na tak liczne nurty. Najważniejszym powodem stały się pogłoski o degeneracji watykańskich struktur. Moralny rozkład Kościoła wywołał niezadowolenie, z którego zrodziły się najbardziej wpływowe odłamy chrześcijaństwa: luteranizm, kalwinizm i baptyzm. Natomiast do powstania anglikanizmu doprowadziły spory Henryka VIII z papieżem.

Twórcy (pokaż wszystkich)