Oszukać system: Osobiste bezpieczeństwo (3)

(Hacking the System: Personal Security)

serial dokumentalny USA 2015   od 12 lat
W skrócie:Brian Brushwood pokazuje, w jaki sposób poufne dane mogą zostać skradzione. Wykrada twardy dysk kopiarki, na której jego kolega kserował swój paszport. Podpowiada, jak chronić swoje dane osobowe.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial prezentuje rozmaite sztuczki, które pozwalają usprawnić codzienne czynności i zyskać przewagę nad innymi. Brian Brushwood podpowiada m.in., jak dobrze wypaść na rozmowie o pracę, chronić prywatność w sieci czy oszczędzać, wcale tego nie odczuwając. Prowadzący od 15 lat zawodowo zajmuje się zagadnieniami socjotechniki społecznej. Doskonale zna narzędzia, którymi na co dzień posługują się naukowcy, szpiedzy, oszuści i naciągacze. Na potrzeby programu przejrzał zakamarki Internetu, poszukując praktycznych wskazówek na ułatwianie sobie życia.

W tym odcinku

Brian Brushwood pokazuje, w jaki sposób poufne dane mogą stać się łupem cyberzłodziei. W tym celu śledzi swojego kolegę Mitcha i próbuje uzyskać na jego temat jak najwięcej informacji. Włamuje się do jego miejsca pracy i wykrada twardy dysk kopiarki, na której Mitch kserował swój paszport. Podaje też przykłady innej działalności złodziei. Okazuje się, że często korzystają oni z publicznych sieci Wi-Fi, w których z łatwością mogą zdobyć hasła i loginy. Brian podpowiada, jak chronić swoje dane osobowe oraz na co zwracać uwagę, by nie paść ofiarą kradzieży w Internecie.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także