Opowieść podręcznej (2/10)

Opowieść podręcznej (2/10)

(The Handmaid's Tale: Birth Day)

serial obyczajowy/SF USA 2017   od 16 lat
Występują:Elisabeth Moss, Yvonne Strahovski, Max Minghella, Amanda Brugel
Reżyseria:Reed Morano
W skrócie:Podręczne odbierają poród Janine. Freda wspomina narodziny swojej córki. Między nią a Ofglen rodzi się przyjaźń. Już sama myśl o ukradkowym spotkaniu z Komendantem napawa Fredę strachem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Władzę w USA przejęła pseudochrześcijańska organizacja. Obecnie Teokratyczna Republika Gilead zmaga się z problemem dzietności. Podręczna Freda (Elisabeth Moss) mieszka u wysokiej rangi komandora i jego żony. Jako płodna kobieta musi raz w miesiącu oddawać się panu domu w nadziei, że uda jej się zajść w ciążę. Musi być posłuszna i postępować zgodnie z surowymi regułami. Jeżeli będzie się buntować, trafi do kolonii karnej, gdzie czekać ją może jedynie śmierć. Mimo to Fredzie trudno pogodzić się ze swoją sytuacją. Marzy o powrocie do dawnego życia, w którym miała męża, córkę oraz prawdo do stanowienia o własnym losie. Ekranizacja antyutopijnej powieści Margaret Atwood wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko ze względu na interesującą fabułę i świetną obsadę, ale też m.in. z powodu daty premiery - 2017 rok upłynął w Stanach Zjednoczonych pod znakiem rozpoczynającej się kadencji prezydenckiej Donalda Trumpa. W głównej roli wystąpiła Elisabeth Moss, której kreację nagrodzono Emmy i Złotym Globem. Na ekranie towarzyszą jej Joseph Fiennes, kandydat do BAFT-y z 1999 roku, oraz Alexis Bledel, za swój gościnny występ nagrodzona statuetką Emmy. Sama produkcja otrzymała łącznie dwa Złote Globy oraz osiem nagród Emmy.

W tym odcinku

W czasie, gdy Podręczne odbierają poród Janine, Offred wspomina narodziny swojej córki. Między nią a Ofglen rodzi się przyjaźń. Już sama myśl o ukradkowym spotkaniu z Komendantem napawa Offred strachem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)