Niewyjaśnione historie: Kto zabił prezydenta Kennedy'ego?

(Unsolved History: Who Killed JFK?)

serial dokumentalny USA 2002-2005
W skrócie:Dealey Plaza w Dallas zamienia się w supernowoczesne laboratorium sądowe. Eksperci po raz kolejny analizują filmowy zapis zabójstwa prezydenta Kennedy'ego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tajemnicze wydarzenia historyczne poddane szczegółowej analizie. Twórcy programu sprawdzają, czy najnowsze badania archeologiczne, dowody sądowe, odkryte fotografie, artefakty oraz wywiady z naocznymi świadkami i ekspertami pomagają w rozwiązaniu licznych zagadek przeszłości. Specjaliści tworzą animacje komputerowe, aby cofnąć się w czasie i na własne oczy raz jeszcze przyjrzeć prawdopodobnemu przebiegowi przełomowych momentów naszych dziejów.

W tym odcinku

Dealey Plaza w Dallas, miejsce gdzie zastrzelono prezydenta Kennedy'ego, staje się supernowoczesnym laboratorium sądowym. Eksperci analizują filmowy zapis tragicznych wydarzeń z 22 listopada 1963 roku. Oficjalne śledztwo Komisji Warrena wykazało, że zabójcą Johna F. Kennedy'ego był, działający w pojedynkę, Lee Harvey Oswald. Do tej pory jednak snuje się przypuszczenia na temat spisku przeciwko Kennedy'emu, 35 prezydentowi Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także