Niesamowita podróż (1/2)

(The Incredible Journey of Mary Bryant)

FILM OBYCZAJOWY Australia/Wielka Brytania 2005   od 12 lat
Występują:Romola Garai, Jack Davenport, Alex O'Lachlan, Sam Neill
Reżyseria:Peter Andrikidis
W skrócie:Rok 1786. Mary zostaje skazana na zesłanie. W drodze do Australii oddaje się strażnikowi i zachodzi w ciążę, a potem zostaje kochanką por. Clarke'a. Na lądzie skazańcy budują osadę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Scenariusz tego obyczajowego filmu oparto na faktach. W 1786 roku Mary Bryant (Romola Garai), biedna dziewczyna z Kornwalii, zostaje skazana za drobne przestępstwo na zesłanie do australijskiej kolonii karnej Botany Bay.

Rok 1786. Mary Broad (Romola Garai), uboga dziewczyna z Kornwalii, zostaje skazana za drobne przestępstwo na siedem lat zesłania do australijskiej kolonii karnej. W drodze za kawałek chleba oddaje się strażnikowi i zachodzi w ciążę. Razem z więźniami statkiem płyną gubernator Arthur Phillip (Sam Neill), przyszły zarządca kolonii i porucznik Ralph Clarke (Jack Davenport). Warunki panujące pod pokładem są fatalne. Sprytna dziewczyna, aby przetrwać trudną podróż, ignoruje zaloty współtowarzysza niedoli - rybaka Willa Bryanta (Alex O'Lachlan) - i zostaje utrzymanką porucznika. Po pewnym czasie wojskowy orientuje się, że Mary spodziewa się dziecka i odsyła kochankę tam, skąd przyszła. Niebawem dziewczyna rodzi córeczkę, której daje imię Charlotte. Gdy statek dociera do celu, skazańcy przystępują do budowy kolonii. Mary przyjmuje oświadczyny Willa. Po pewnym czasie przychodzi na świat syn, Samuel. Młoda kobieta nie mogąc patrzeć, jak jej dzieci przymierają głodem, postanawia uciec z osady wraz z rodziną. Aby zdobyć niezbędny sprzęt i zapas jedzenia na podróż, próbuje ponownie zyskać przychylność porucznika. Jednak Clarke odkrywa podstęp.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)