Najbardziej niebezpieczne miasta świata (2)

(The Most Dangerous Cities)

serial dokumentalny Francja 2012   od 16 lat
W skrócie:Johannesburg - finansowe centrum RPA - zmaga się z przestępczością i przemocą na ulicach. Mieszkańcy zamienili swoje domy w bunkry. Zamożna część społeczeństwa żyje w ciągłym zagrożeniu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Autorzy programu przedstawiają obraz największych metropolii świata, w których morderstwa, gwałty, porwania oraz walki gangów to zatrważająca rzeczywistość. Twórcy odpowiedzą na pytanie, jak na co dzień żyją mieszkańcy Rio de Janeiro, Caracas, Johannesburga, Miami i Sao Paulo, miejsc sparaliżowanych strachem, i czego mogą się spodziewać przybywający do nich turyści. W programie również zostanie zaprezentowany system walki z przestępcami, którą podejmują lokalne władze.

W tym odcinku

RPA to jedno z najniebezpieczniejszych państw świata. Johannesburg - finansowe centrum kraju - zmaga się z przestępczością i przemocą na ulicach. Mieszkańcy zamienili swoje domy w bunkry z okratowanymi oknami, antywłamaniowymi drzwiami i wysokimi ogrodzeniami. Zamożna część społeczeństwa żyje w ciągłym zagrożeniu. Na przedmieściach rządzi prawo dżungli. Garstka mieszkańców próbuje przywrócić porządek, korzystając z usług agencji ochrony. Liczba prywatnych ochroniarzy przekracza już dwukrotnie liczbę policjantów.