Na lodowym szlaku (14)

Na lodowym szlaku (14)

(Ice Road Truckers: A Legend Meets His End)

reality show Kanada/USA 2010   od 12 lat
W skrócie:Dzięki pomocy Raya syn kierowcy ciężarówki dociera do przełęczy Atigun, aby rozsypać tam prochy jego ojca. Tymczasem na Jacka czeka za zakrętem niemiła niespodzianka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna odsłona zmagań kierowców ciężarówek, którzy każdej zimy pokonują setki kilometrów po niebezpiecznych arktycznych trasach Ameryki Północnej. Czwarta seria programu ukazuje wyzwania, jakim muszą sprostać pracownicy firm przewozowych operujących na drodze Dalton na Alasce. Podróże tą trasą możliwe są wyłącznie zimą, kiedy grunt skuty jest lodem. Zobaczymy kierowców zmierzających m.in. do miast Bettles i Nuiqsut. Jedyna droga, jaką można do nich dojechać, prowadzi po powierzchni zamarzniętych rzek i bagien. W tym sezonie do bohaterów programu dołączają 27-letni Greg Boadwine i 44-letni Ray Veilleux.

Ray jest przewodnikiem mężczyzny, który chce rozsypać prochy swojego ojca - słynnego kierowcy ciężarówki - na przełęczy Atigun. Jednak błędy, które syn zmarłego popełnia na Dalton Highway, mogą ich drogo kosztować. Lisa przez dłuższy czas nie miała zleceń. Teraz dostaje zadanie przetransportowania ogromnego ładunku do Prudhoe. Alex odkrywa alaskańskie złoto, ale wkrótce zostaje zatrzymany przez służby drogowe za przekroczenie przepisów. Jack przewozi paliwo, które grozi wybuchem. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna, gdy Jessee wyjeżdża zza rogu wprost na zaparkowaną na środku drogi ciężarówkę. Greg musi sobie poradzić z transportem bardzo niestabilnej szpuli o wysokości prawie 5 metrów.

Zobacz także