Mustang

7.6/10 7.6/10
DRAMAT OBYCZAJOWY Katar/Francja/Niemcy/Turcja 2015   od 16 lat
Występują:Elit Iscan, Günes Sensoy, Doga Zeynep Doguşlu, Tugba Sunguroglu
Reżyseria:Deniz Gamze Ergüven
W skrócie:Turcja. Wracając ze szkoły, Lale i jej siostry bawią się z kolegami. Sąsiedzi uznają ich zachowanie za zbyt swobodne. Wybucha skandal. Dziewczyny zostają uwięzione w swoim domu.
Cztery Cezary, nominacja do Oscara i wiele innych nagród dla pięciu nastoletnich Turczynek, piętnowanych przez otoczenie za swą żywiołowość, które rodzina postanawia wydać za mąż.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Nadmorskie miasteczko w północnej Turcji. Zbliża się lato. Wracając ze szkoły, nastoletnia Lale (Güneş Şensoy) i jej cztery siostry bawią się z kolegami. Postronni obserwatorzy uznają ich zachowanie za zbyt swobodne. Wybucha skandal i niczemu niewinne dziewczynki zostają uwięzione w swoim domu. Kiedy ich opiekunowie postanawiają jak najszybciej wydać je za mąż, siostry rozpoczynają desperacką walkę o swoją niezależność. Debiut pochodzącej z Turcji reżyser Deniz Gamze Ergüven w niespotykany dotąd sposób opowiada o walce tradycji z nowoczesnością. Uwagę zwracają zmysłowe zdjęcia, słodko-gorzki klimat filmu i subtelny sposób ukazania budzącej się właśnie seksualności bohaterek. W obsadzie młode aktorki: Güneş Şensoy (Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem), Doga Zeynep Doguşlu, Elit Işcan (Czasy i wichry), Tugba Sunguroglu oraz Ilayda Akdogan. Film zdobył uznanie krytyki i otrzymał liczne nagrody, m.in. cztery statuetki Cezara, Europejską Nagrodę Filmową "Odkrycie Roku" oraz hiszpańską Goyę. Był również nominowany do Oscara i Złotego Globu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także