Miasta tętniące życiem (1)

Miasta tętniące życiem (1)

(World's Busiest Cities: Hong Kong)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2017   od 7 lat
W skrócie:Twórcy programu udają się do Hongkongu. Odwiedzą tam mieszkańców domów o rozmiarach spiżarni i poznają tradycje miasta takie jak np. wypędzanie złych duchów, czy budowanie rusztowań z gałęzi bambusa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wciągająca seria opowiadająca o tajemniczym świecie skomplikowanych systemów, dzięki którym funkcjonują największe i najbardziej zatłoczone miasta na świecie. Twórcy programu opowiedzą o obszarach codziennego życia, które wymagają złożonej logistyki i stanowią spore wyzwanie dla władz. Zaprezentują m.in. miasto Meksyk, w którym wdrożono specjalne działania mające chronić mieszkańców przed trzęsieniami ziemi oraz wybuchami wulkanów. Z kolei Moskwa jest ogromnie zróżnicowana architektonicznie, co potwierdza fakt, za dużymi miasta, kryje się obszerna historia. Widzowie poznają też sekrety takich aglomeracji jak Delhi czy Hongkong.

W tym odcinku

W tym odcinku twórcy programu udają się do Hongkongu. Odwiedzą tam mieszkańców domów o rozmiarach spiżarni i poznają tradycje miasta takie jak np. wypędzanie złych duchów, czy budowanie rusztowań z gałęzi bambusa.