Medyceusze - Władcy Florencji (7)

Medyceusze - Władcy Florencji (7)

(Medici: Masters of Florence)

serial historyczny Francja/Włochy/Wielka Brytania 2016   od 12 lat
Występują:Richard Madden, Stuart Martin, Dustin Hoffman, Annabel Scholey
W skrócie:Signoria prosi Kosmę, by wskazał osobę, która miałaby zająć wolne miejsce w jej gronie. Piero uważa, że zaszczyt ten należy się jemu. Marco postanawia wyjawić swemu panu, o co podejrzewa Lorenzo.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Florencja, początek XV wieku. Umiera Giovanni Medyceusz (Dustin Hoffman), na czele potężnego rodu Medyceuszy staje jego syn, Kosma (Richard Madden). Młody mężczyzna chce wspierać artystów i podróżników, wykorzystując w tym celu większą część ogromnego majątku rodziny bankierów. To nie podoba się florenckiej szlachcie. Jednak mimo obecności licznych wrogów, Kosma rządzić będzie Florencją jeszcze przez trzydzieści lat. Zasłuży sobie na miano jednego z inicjatorów epoki Odrodzenia.

W tym odcinku

Signoria prosi Kosmę, by wskazał osobę, która miałaby zająć wolne miejsce w jej gronie. Piero uważa, że zaszczyt ten należy się jemu, ma jedna konkurenta - bankiera Pazziego. Marco Bello postanawia wyjawić swemu panu, o co podejrzewa Lorenzo. Oskarżony mężczyzna próbuje się tłumaczyć, ale patriarcha mu nie wierzy. Tymczasem żona Albizziego zarzuca Kosmie, że zamordował jej męża. W tej sytuacji papież opuszcza Pałac Medyceuszy i osiedla się w klasztorze.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także