MasterChef (9)

MasterChef (9)

program rozrywkowy Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Uczestników podzielono na dwie drużyny. Każda dysponuje piętnastoma składnikami, które są przeznaczone na danie główne i deser. Produkty dostarczają dzieci z 2. edycji programu 'MasterChef Junior'.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Trzydziestu pięciu najlepszych kucharzy rozpoczyna przygodę życia i podejmuje walkę o spełnienie marzeń. Nie jest to łatwe w sytuacji, gdy jurorzy - Magda Gessler, Anna Starmach oraz Michel Moran - poszukują osób posiadających zarówno talent, jak i kulinarną odwagę, która pozwala wyjść poza utarte schematy. W tej edycji uczestnicy przygotują m.in. najsłynniejsze zupy świata: ramen, gazpacho, harira, bouillabaisse, a także owoce morza, skomplikowane dania assiette, wreszcie popularną rybę z frytkami. Kucharze wybiorą się ponadto do Australii, by zmierzyć się z jej tradycyjnymi smakami.

Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny. Każda dysponuje aż piętnastoma składnikami, które są przeznaczone na danie główne i deser. Produkty dostarczają mali kucharze z 2. edycji programu "MasterChef Junior". Każde dziecko zabiera ze spiżarni jedną rzecz, wybraną według własnego gustu. Produkty są dosyć oryginalne, więc zawodnicy muszą wykazać się pomysłowością. Ich gotowe dania oceniają młodzi goście specjalni. W drugiej części odcinka kucharze otrzymują do dyspozycji jedynie nóż i garnek. Mimo tak ograniczonych zasobów musza przygotować dania, które spodobają się jurorom. Ten, kto poradzi sobie najgorzej, opuszcza program.