Makłowicz w podróży: Podróż 32. Rumunia - Przez Karpaty

Makłowicz w podróży: Podróż 32. Rumunia - Przez Karpaty

magazyn kulinarny   b.o.
W skrócie:Robert Makłowicz w Medias próbuje miejscowych wypieków, w sercu Karpat bierze udział w degustacji trufli, a na Wołoszczyźnie przyrządza ziemniaczane naleśniki z nadzieniem z kurczaka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Program skierowany do widzów, którzy lubią poznawać nowe miejsca i kraje poprzez ich tradycje kulinarne, specjały charakterystyczne dla danego regionu, typowe potrawy i napoje. Autorzy proponują przy okazji zapoznanie się z historią odwiedzanych regionów, a także najbardziej charakterystycznymi dla nich miejscami i zabytkami. Nie zabraknie oczywiście potraw przyrządzanych przez Roberta Makłowicza w nietypowym otoczeniu. Wcześniej jednak prowadzący odwiedza lokalne sklepy lub targi, by zaopatrzyć się w niezbędne produkty.

Kucharz z Krakowa wyrusza z Sighishoary, pięknego miasta ze średniowieczną cytadelą wzniesioną przez Sasów i udaje się na południe kraju. Po drodze podziwia warowne kościoły w Valea Viilor i Biertanie, jedne z wielu wzniesionych w Siedmiogrodzie przez niemieckich kolonistów. W Medias, dawnej siedzibie Stefana Batorego, kosztuje miejscowych wypieków, wśród których są m.in. popularne precle, przygotowywane na słodko i na słono. W przydrożnych kramach ogląda natomiast ręcznie wyrabiane naczynia z miedzi, sprzedawane przez cygańskich rzemieślników. W sercu Karpat Wysokich polski podróżnik bierze udział w poszukiwaniu i degustacji trufli, a już na Wołoszczyźnie trafia do nowoczesnej winnicy, gdzie wraz z miejscowym szefem kuchni przyrządza ziemniaczane naleśniki z nadzieniem z kurczaka.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także