Licencja na wychowanie (1)

Licencja na wychowanie

odc. 1

6.5/10
serial komediowy Polska 2010   od 12 lat
Występują:Krzysztof Materna, Jolanta Fraszyńska, Joanna Orleańska, Cezary Kosiński
Reżyseria:Jakub Miszczak
W skrócie:Zbliża się 1 września. Ryszard chce pomóc żonie w wyprawieniu dzieci do szkoły. Jego obecność wprowadza ogromny zamęt. Tymczasem Bartek od rana każe rodzicom sprawdzać zawartość tornistra.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Współczesny portret dwóch małżeństw, które mają krańcowo różne poglądy na wychowanie dzieci. Nowocześni Leszczyńscy wprowadzają własny model wychowania, Barańscy zaś powielają schematy własnych rodziców. Weronika (Joanna Pierzak-Orleańska) i Paweł (Cezary Kosiński) Leszczyńscy wychowują 15-letnią Wiktorię (Marta Bitner), która jest córką z pierwszego małżeństwa Weroniki. Ich wspólnym dzieckiem jest 8-letni Bartek (Mikołaj Ściobłowski). Weronika poświęca się robieniu kariery, a domem zajmuje się Paweł. Roma (Jolanta Fraszyńska) i Ryszard (Dariusz Wiktorowicz) Barańscy mają czworo pociech: 18-letniego Łukasza (Bruno Jasieński), gimnazjalistkę Marysię (Ivett Bednarska), rówieśnicę Wiktorii oraz 11-letnią Magdę (Agata Szafrańska) i dwuletniego Mateusza. Głową rodziny i jedynym żywicielem jest Ryszard, pracownik firmy Maxtech, w rolę gospodyni domu wciela się Roma.

W tym odcinku

Zbliża się 1 września. Ryszard, by pomóc żonie w wyprawieniu dzieci do szkoły bierze dzień wolnego. Jego obecność zamiast przyśpieszyć przygotowania, wprowadza jeszcze większy zamęt. Kilka godzin upływa Barańskiej na szukaniu zeszytów, książek i flamastrów. Zdesperowana gospodyni domowa wykrada z koszyka innej klientki sklepu ostatni marker w potrzebnym jej kolorze. Wieczór zaś przeznacza na obkładanie podręczników folią. W domu Leszczyńskich także urwanie głowy. Bartek od rana terroryzuje rodziców i do znudzenia każe im sprawdzać zawartość tornistra i przerabiać tabliczkę mnożenia. W szkole też nie dzieje się lepiej. Na skutek intryg Weroniki, ona i jej mąż, trafiają w rezultacie do lekarza...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)