Las Story (2)

program edukacyjny Polska 2014   b.o.
W skrócie:W wielkopolskich lasach żyje jedna z największych w Polsce populacja bocianów czarnych. Leśnicy i ornitolodzy inwentaryzują gniazda tego tajemniczego ptaka, który unika ludzi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Naukowcy doktor Sabina Pierużek-Nowak i doktor Robert Mysłajek prezentują przyrodę polskich lasów. Pracując naukowo, tropią i obserwują zwierzęta zamieszkujące różne regiony kraju. Spotykają się też z ludźmi, którzy są zafascynowani przyrodą, m.in. leśników i pasjonatów.

W wielkopolskich lasach żyje jedna z największych w Polsce populacja bocianów czarnych. Leśnicy z Nadleśnictwa Jarocin i ornitolodzy Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków od lat inwentaryzują gniazda tego rzadkiego, tajemniczego ptaka. Bocian czarny, w przeciwieństwie do swego kuzyna bociana białego, unika ludzi. Gniazda buduje zazwyczaj w głębi lasu, wybierając na dom olbrzymie dęby. Jako ptak rybożerny żyje tylko w lasach obfitujących w strugi i mokradła. W tym odcinku poznamy bliżej ten gatunek i zobaczymy, jak wygląda obrączkowanie piskląt.

Zobacz także