Korona królów - taka historia...: Czary, magia, zabobony (21)

serial dokumentalny Polska 2018   od 12 lat
W skrócie:Cykl przybliżający tło historyczne, zawiłości polityczne i realia życia codziennego, w jakich rozgrywa się akcja 'Korony królów'. Widzowie dowiedzą się m.in., jak wyglądał średniowieczny handel.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Cykl o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, który przybliża tło historyczne, zawiłości polityczne i realia życia codziennego, w jakich rozgrywa się akcja "Korony królów". Widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się m.in., jak wyglądały średniowieczny handel czy medycyna, a także jak bawiono się na wydawanych przez króla ucztach. W rolę prowadzącego wciela się Wojciech Żołądkowicz, serialowy Olgierd, ale w poszczególnych odcinkach pojawiają się także inni aktorzy, którzy wypowiadają się na temat spraw będących specjalnością ich postaci.

W tym odcinku

Polska przyjęła chrześcijaństwo w X wieku, ale wiara w uroki, wróżby i zabobony w średniowiecznej Polsce nie osłabła. Religia chrześcijańska funkcjonowała równolegle z kulturą pogańską. Nawet surowe kary nie powstrzymywały ludzi przed szukaniem pomocy u pogańskich bożków, wiedźm czy zielarek. Wszystkie warstwy społeczne obserwowały zjawiska naturalne, przypisując im moc i znaczenie. Z wielką wiarą i trwogą wypowiadano też magiczne zaklęcia.

Zobacz także