Kobiety i mafia (4)

Kobiety i mafia (4)

(Women and Mafia)

serial dokumentalny Polska 2016   od 16 lat
W skrócie:Anna była w ciąży, gdy w centrum Szczecina zastrzelono jej męża Roberta Sajdaka - złodzieja samochodów. Nie uczestniczyła w rozprawach. Jej teściowa uważa, że skazano niewinnego człowieka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dokument kryminalny pokazujący mroczny, zdominowany przez mężczyzn świat polskiej mafii. Poznamy historie opowiadane z perspektywy kobiet, których życie uległo dramatycznej zmianie za przyczyną kontaktów ze środowiskiem przestępczym. Bezpośrednie relacje samych zainteresowanych zapewnią rzadko spotykany wgląd w działalność najbardziej bezwzględnych gangsterów w Polsce.

W tym odcinku

Anna była w zaawansowanej ciąży, gdy w centrum Szczecina zastrzelono jej męża Roberta Sajdaka - złodzieja samochodów. W półświatku mówiono, że zginął on dlatego, że towarzyszył Markowi Cisoniowi - ważnej figurze z mafii samochodowej. Anna nie uczestniczyła w rozprawach, nie chciała wiedzieć, kto zabił jej męża. Tymczasem jej teściowa, matka Marka, walczyła o sprawiedliwość, domagała się dla zabójcy syna najwyższej przewidzianej prawem kary. Dziś uważa, że wraz ze składem sędziowskim posłała na dożywocie niewinnego człowieka. Autorzy programu opowiedzą także o mafii ze Szczecina. Do tamtejszych gangów wchodzili uzdolnieni sportowcy, synowie lekarzy i kapitanów żeglugi wielkiej. Nazywano ich młodymi wilkami. Gdy doszło do walki przestępców, nie omieszkali oni strzelać do kobiet.