Kino familijne: Pan Kleks w kosmosie: Misja Voltana II (2-ost.)

FILM PRZYGODOWY Czechosłowacja/Polska 1988   b.o.
Występują:Piotr Fronczewski, Bohdan Smoleń, Maryla Rodowicz, Henryk Bista
Reżyseria:Krzysztof Gradowski
W skrócie:Wielki Elektronik chce przenieść załogę 'Voltana II' do labiryntu bez wyjścia, ale Agnieszka usypia go swoim uśmiechem...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pan Kleks (Piotr Fronczewski), który przebywa w rezerwacie przyrody w towarzystwie przedziwnych zwierząt, czuje się zapomniany przez dzieci. Tymczasem Wielki Elektronik (Henryk Bista) szuka zemsty na swoim odwiecznym wrogu. Umieszcza na planecie Mango ośmioletnią Agnieszkę (Monika Sapilak), z której pragnie uczynić córkę gubernatora. Tylko Pan Kleks może pomóc dzieciom znaleźć dziewczynkę. O wszystkich tych wydarzeniach, mających nastąpić za ćwierć wieku, informuje komputer podarowany domowi dziecka przez byłego wychowanka.

Pan Kleks (Piotr Fronczewski) opowiada Groszkowi, koledze Agnieszki (Monika Sapilak), i dzieciom z jego klasy o tajemniczej szmaragdowej szkatułce, którą cesarzowi Chin podarowali kosmici. Tymczasem dziewczynka odnajduje cenne pudełeczko wśród landrynek z kosmicznego transportowca. Wielki Elektronik (Henryk Bista) chce przenieść całą załogę "Voltana II" do labiryntu bez wyjścia. Zanim jednak to zrobi, Agnieszka usypia go swoim uśmiechem. Wreszcie Pan Kleks wysyła swojego odwiecznego wroga na krańce wszechświata... Po wysłuchaniu przez wychowanków Domu Dziecka niesamowitej historii zjawia się dwóch mechaników, którzy chcą zabrać do naprawy zepsuty rzekomo komputer. Dzieci rozpoznają w nich Wielkiego Elektronika i Alojzego Bąbla (Zbigniew Buczkowski) i przepędzają ich laserowymi strzałami.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)