Kierowcy wielkich ciężarówek (5)

Kierowcy wielkich ciężarówek (5)

(Supertruckers)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2014
W skrócie:Sully i Broomey transportują dwie koparki, które ważą 38 ton. Mają problem z mechanicznymi usterkami. Muszą dostarczyć przesyłkę na czas, w przeciwnym razie będą mieli do czynienia z kierownikiem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kamera odwiedzi pracowników firmy transportowej Kings Heavy Haulage, która działa w angielskim Bristolu. Przedsiębiorstwo istnieje od ponad czterdziestu pięciu lat. Trudni się przewożeniem bardzo dużych, problematycznych towarów. Każde nowe zlecenie jest dla pracowników prawdziwym wyzwaniem. Widzowie zobaczą, jak przebiega transport gigantycznych maszyn, pojazdów lub części zamiennych - począwszy od załadunku na zbliżone rozmiarem ciężarówki, na dostarczeniu do celu kończąc. Wszystkie towary muszą dotrzeć do klientów w stanie nienaruszonym. Kierowcy ciężarówek wciąż walczą z czasem.

W tym odcinku

Sully i Broomey mają przewieźć z Bristolu do Aldermaston dwie 38-tonowe koparki. Pojawiają się jednak problemy techniczne, które opóźniają transport. Kierowcy obawiają się, że będą musieli zostawić ciężarówki na noc w stacji obsługi, co na pewno nie spodoba się ich menedżerowi Wayne'owi. Kev również ma kłopot - w naczepie jego pojazdu zaczyna przeciekać siłownik hydrauliczny. Steve i Mark, kierowcy żurawi samochodowych, mają do czynienia z niezwykłym ładunkiem. Muszą przetransportować z Bath na wybrzeże Kentu dwa luksusowe domki kempingowe, z których każdy waży tonę.