Historia wynalazków (5)

Historia wynalazków (5)

(Sparks of Invention: Need for Speed)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2015   od 7 lat
Reżyseria:Ben Goold
W skrócie:Sylwetki wynalazców, których pomysły zmieniły świat transportu i wprowadziły ludzkość w erę nowoczesności. Widzowie zobaczą, jak powstały m.in. wulkanizowana guma czy też popularne buty do biegania.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niesamowite historie wynalazków, które zrewolucjonizowały świat. Wiele z nich narodziło się w przydomowych warsztatach, czy na kuchennym blacie. Ich twórcy to często zwykli ludzie, którzy w przebłysku geniuszu stworzyli przedmioty niezbędne do życia. Składany wózek dziecięcy, dynamit, buty do biegania - ciekawe pomysły mogą nieoczekiwanie zaiskrzyć w umyśle wynalazcy. Bywa też, że są wynikiem ciężkiej pracy, żmudnych procesów i doświadczeń. Początkowe plany to często niewyraźne zapiski na skrawku papieru. Widzowie poznają wyjątkowych ludzi, którzy często ryzykowali życie, aby zrealizować swoje idee. Musieli wykazać się odwagą, poświęceniem i siłą charakteru.

W tym odcinku

Sylwetki inspirujących wynalazców, których pomysły zmieniły na zawsze świat transportu i wprowadziły ludzkość w erę nowoczesności. Widzowie zobaczą, jak powstały m.in. wulkanizowana guma, samolot bojowy, który zainspirował twórców wózków dziecięcych, czy też popularne buty do biegania.

Twórcy (pokaż wszystkich)